№20085
Назва проекту: Водно-пейзажний парк Саржин Яр.

Номінація: Кращий ландшафтний проект.

Категорія: Реалізований комерційний об'єкт.

Ведучий архітектор та склад команди: Клейтман Ольга, Ганжа Маріанна, Міщенко Юля, Федоренко Юля, Муха Христина, Ситник Анна, Косован Микита, Віхтінська Валерія.

Назва компанії
: SBM studio.

Email: sbm_ua@yahoo.com.

Опис проекту: У нашому місті багато парків, але всі вони орієнтовані на гучні події, вони не дозволяють відпочити від міської метушні. У нас є ідея зробити водний ландшафтний парк в центрі півтора мільйона міста, який дає городянам місце, щоб насолоджуватися краєвидами, слухати пісні птахів і не бігти з міста кожної п'ятниці. Саржин Яр - справжній зелений оазис серед міських бетонних багатоповерхівок. Природа, яка існує на сьогоднішній день в Яру, потрібно вдосконалити, дикі зарослі не освітлені місця лише відлякують людей. Крик, що тече від озера Комсомольське та безліч джерел, дає можливість створити систему озер із мальовничими пейзажами та береговою лінією для відпочинку. Дерева та чагарники потребують догляду. Цей парк відомий своїм джерелом мінеральної води і вважається пам'яткою природи місцевого значення, що сформувався у XVIII столітті. Ми також дозволимо велосипедистам подорожувати між кронами дерев по всьому периметру нашого парку. Тому ми проклали 3 км. велосипедний шляхопровід і дороги.

Місце реалізації проекту: Україна, м. Харків.

№20131
Назва проекту: Tween Coexistence Garden.

Номінація: Кращий ландшафтний проект.

Категорія: Нереалізований комерційний об'єкт.

Ведучий архітектор: Дмитро Аранчій.

Склад команди: Богдан Гаджилов,Вадим Милостюк, Ангеліна Гладушевська.

Назва компанії
: Dmytro Aranchii Architects.

Контактні дані: +38 044 360 45 53, +38 068 199 18 93.

Email: info@aranchii.com.

Опис проекту: Простір двору бізнесцентру Європасаж у Києві покликаний підвищіти якість робочого середовища працівників у функціональному та атмосферному аспектах. Гай Співіснування виконаний геометрично лініями, що вказують основний напрямок двору й огинають функціональні акценти, та передбачає спокійну та дієву частини з літнім кінотеатром, озелененням і рухомі лави.

Місце реалізації проекту: Україна.

№20166
Назва проекту: Напів-дикий парк: благоустрій території офісного центру на вул. Стрийській – Науковій у Львові.
Номінація: Кращий ландшафтний проект.
Категорія: Нереалізований комерційний об'єкт.
Статус на поточний момент: Нереалізований комерційний об'єкт.
Склад команди: Ольга Криворучко, Василина Гарбар, Валерія Полянська. Архітектурний проект: "ТОВ "Архо груп". Компанія-девелопер: Avalon.
Назва компанії: Urbanideas|Рутенія.
Контактні дані: +38 098 748 78 69.
Опис проекту: Територія майбутнього офісного центру розташовується на периферії міста, серед районів багатоповерхової забудови і сьогодні заросла закинутими і малопривабливими хащами. Проте її найатрактивнішим елементом є озеро та його прибережна зона. У цьому проекті для нас було дуже важливо зберегти природне середовище та настрій дикого парку, які тут панують. Разом із тим ми повинні були забезпечити міський комфорт для майбутніх працівників та відвідувачів офісного центру.
Озеро стає більш доступним завдяки дерев'яним настилам, що проектуються, а частина берегів залишається із природними заростями очерету, що ростуть тут сьогодні. Таким чином люди отримають доступ до води і водночас ми захистимо береги водойми з їх рослинністю та мешканцями. Довколишні галявини частково розчищаються і засаджуються новими деревами, що з часом виростуть і створять затінок і затишок.
Ця територія і надалі залишиться доступно для мешканців довколишніх кварталів і ми пропонуємо урізноманітнити функції парку, додавши можливість прийти сюди на пікнік, погратися на дитячих майданчиках-лазанках, прогулятися променадом над водою та поспостерігати за водоплавними птахами, покидати фрізбі чи пограти у бадмінтон на галявинах. Таким чином мешканці отримають парк із максимально збереженою «дикістю», і разом із тим можливості для активного дозвілля.
Для офісних працівників та відвідувачів запроектовано затишні площі, що перетікають одна в одну, але разом із тим залишаються напівзакритими громадськими просторами, що різняться між собою. Кожна така мініатюрна площа має свій характер та індивідуальний благоустрій. Разом із тим вони є зеленими анклавами в офісних нетрях, що допомагають людині відволіктися від робочих буднів.
У проекті благоустрою ми зберігаємо баланс між замощеними і зеленими площами на користь природніх, а для доріжок в якості основного матеріалу покриття пропонуємо трамбований відсів, який за характером і властивостями найкраще пасує до напівдикого парку. Усі майданчики мають також природне покриття: мульчу із соснової кори, а ігрові елементи запроектовано із дерева і канатів.
Площа проекту: Загальна площа проектування - 58.000 кв.м.
Місце реалізації проекту: м. Львів, Україна.

Project name: Semi-Wild Park: Landscaping of the office center on the Stryjska - Naukova street in Lviv.
Nomination: The best landscape project.
Category: Unsold commercial object.
Current status: Unsold commercial object.
Team members: Olga Kryvoruchko, Vasilina Garbar, Valeria Polyanska. Architectural project: Archo Group Ltd. Developer company: Avalon.
Company name: Urbanideas | Ruthenia.
Contact details: +38 098 748 78 69.
Project description: The territory of the future office center is located on the outskirts of the city, among the areas of multi-storey buildings and today is overgrown with abandoned and unattractive thickets. However, its most attractive element is the lake and its coastal zone.
In this project, it was very important for us to preserve the natural environment and the mood of the wild park that dominates here. At the same time, we had to provide urban comfort for future employees and visitors of the office center.
We propose to do the lake more accessible through adding wooden planks, and some of the shores are left with the natural reed thickets that grow here today. In this way, people will have access to the water and at the same time we will protect the shores of the reservoir with their vegetation and inhabitants.
The surrounding meadows are partially cleared and planted with new trees that will grow over time and create shade and cosiness.
This area will continue to be accessible to residents of nearby neighborhoods and we offer the diversify of the functions of the park, through adding new opportunitiess for activities: to come here for a picnic, to play on childrens playgrounds, to walk along the promenade and watch waterfowl, to play frisbee or badminton.
In this way, residents will get a park with the best preserved "wildness", and at the same time opportunities for active leisure.
For office workers and visitors are designed cozy squares, that flow into each other, but at the same time remain semi-enclosed public spaces that differ from each other. Each such miniature square has its own character and individual landscaping. At the same time, they are green enclaves in the office slums, helping people to dissociate themselves from everyday working life.
In the landscaping project, we maintain a balance between paved and green areas in favor of natural, and for the ways as the main coating material we offer gravel paving, which fits to the semi-wild park by best way. All playgrounds also have a natural cover: pine bark mulch, and game elements are designed from wood and ropes.
Total design area: 58,000 sq.m.
Project location: Lviv, Ukraine.
№20168
Назва проекту: "Повітряний парк Жанни Лябурб". Реконстукція скверу Жанни Лябурб в м. Одеса.
Номінація: Кращий ландшафтний проект.
Категорія: Нереалізований комерційний проект.
Ведучий архітектор та склад команди: Юрий Нос. Г. Папуша, Н.Шумiнова, I. Емельянцева, М. Ярошевська, Е. Трушiна.
Назва компанії: ТОВ "Архітектурна майстерня "ПІН І К""
Контактні дані: Україна, м. Дніпро, вул. Д. Донцова, буд. 7-38, тел.: +38 050 451 39 55; +38 050 182 72 95, e-mail: am.pinik@gmail.com.
Опис проекту: Основною метою проекту є сформувати живий простір пустуючих схилів зі збереженням історичної спадщини і унікального ландшафту.
При розробці генерального плану парку прийнятими архітектурно-планувальними рішеннями передбачено вдосконалення людинопотоку по бульвару Жванецького та історичного маршруту, благоустрій схилів.
В основу ідеї планувально-просторової організації території покладено такі аспекти:
- розвантаження бульвару за допомогою пішохідного містка;
- відновлення горизонтального безбар'єрного транзиту - об'єднання зелених зон Одеси;
- облаштування безбар'єрного доступу з вул. Приморської на бульвар Жванецького, продовження історичного маршруту;
- облаштування другорядної закільцьованої прогулянкової доріжки, поділ парку на громадські і тихі зони;
- створення самодостатньої екосистеми.
Найбільш важлива функція парку - рекреаційна. Основна мета - створити зону в самому центрі для втечі з міста, де б людина могла отримати повноцінний відпочинок, насолодитися спілкуванням з природою та відчути свободу.
Цьому сприяють:
- повітряний міст серед дерев;
- поділ маршрутів;
- озера;
- галявини для відпочинку;
- видові майданчики (у тому числі оглядовий майданчик на висоті 38 м з панорамою міста).
Ідея благоустрою парку полягає в створенні стійкої екосистеми, яка забезпечує баланс між повсякденною діяльністю людей на свіжому повітрі, захистом навколишнього середовища і управлінням зливовими водами. Технічно налагоджений збір дощової води дозволяє облаштувати на території парку озера і резервуари для поливу.
Характерні деталі проектування.
Заплановані заходи:
- Звільнення існуючої історичної кладки від забруднень, у тому числі рослинного походження та часткова реконструкція. Нанесення глибокопроникаючого просочення задля захисту кладки від подальших руйнувань. Облаштування під стінами прихованого вимощення з гравійною відсипкою (для відведення води і захисту від рослинності). Ширина відсипання варіюється в залежності від рельєфу.
- Облаштування системи навігації вздовж доріжок і на перехрестях, а також облаштування тактильних доріжок перед сходами, виділених жовтим кольором.
- Вимощення сцени амфітеатру оригінальною лавовою плиткою. Розміщення металевої таблички з датою і історичною довідкою
Заміна зруйнованих ділянок підпірних стін габеоном із заповненням камінням місцевого походження. Цей прийом дозволить поліпшити водовідведення та зменшити руйнування, а також естетично впишеться в оточення.
Рік реалізації проекту: 2019.
Місце реалізації проекту: м. Одеса.

Project name: "Jeanne Laburb Air Park". Reconstruction of Zhanna Lyaburb Square in Odessa.
Nomination: The best landscape project.
Category: Unrealized commercial project.
Leading architect and team: Yuri Nos. G. Papusha, N. Shuminova, I. Emelyantseva, M. Yaroshevska, E. Trushina.
Company name: LLC "Architectural workshop" PIN I K ""
Contact information: Ukraine, Dnipro, street D. Dontsova, bldg. 7-38, tel .: +38 050 451 39 55; +38 050 182 72 95, e-mail: am.pinik@gmail.com.
Project description: The main goal of the project is to form a living space of empty slopes with preservation of historical heritage and unique landscape.
When developing the master plan of the park, the adopted architectural and planning decisions provide for the improvement of the flow of people along Zhvanetsky Boulevard and the historical route, improvement of the slopes.
The idea of planning and spatial organization of the territory is based on the following aspects:
- unloading of the boulevard with the help of a pedestrian bridge;
- restoration of horizontal barrier-free transit - unification of green zones of Odessa;
- arrangement of barrier-free access from the street. Primorskaya on Zhvanetsky Boulevard, continuation of the historical route;
- arrangement of a secondary looped walking path, division of the park into public and quiet zones;
- creation of a self-sufficient ecosystem.
The most important function of the park is recreational.
The main goal is to create an area in the center for escape from the city, where people could get a good rest, enjoy communication with nature and feel free.
This is facilitated by:
- air bridge among the trees;
- division of routes;
- Lakes;
- lawns for rest;
- viewing platforms (including an observation deck at a height of 38 m with a panorama of the city).
The idea of the park is to create a sustainable ecosystem that provides a balance between the daily activities of people in the fresh air, environmental protection and stormwater management. Technically adjusted rainwater collection allows to equip lakes and irrigation tanks on the territory of the park.
Characteristic design details.
Planned events:
- Exemption of the existing historical masonry from pollution, including vegetable origin and partial reconstruction. Application of deep penetrating impregnation to protect the masonry from further damage. Arrangement under the walls of hidden paving with gravel backfill (for water drainage and protection from vegetation). The width of the dump varies depending on the terrain.
- Arrangement of navigation system along paths and at intersections, as well as arrangement of tactile paths in front of stairs, highlighted in yellow.
- Paving the stage of the amphitheater with original lava tiles. Placement of a metal plate with the date and historical background
Replacement of destroyed sections of retaining walls with gabeons filled with stones of local origin. This technique will improve drainage and reduce destruction, as well as aesthetically fit into the environment.
Year of project implementation: 2019.
Place of project implementation: Odessa.
№20211
Назва проекту: Водно-пейзажний парк Саржин Яр.

Номінація: Кращий ландшафтний проект.

Категорія: Реалізований комерційний об'єкт.

Склад команди: Клейтман Ольга, Агафонова Катарени, Віхтинська Валерія, Міщенко Юлія, Федоренко Юлія, Муха Христина, Ганжа Маріанна, Косаван Микита, Ситник Анна.

Назва компанії: SBM studio.

Контактні дані: +38 095 596 18 11.

Email: sbm_ua@yahoo.com.

Опис проекту: У нашому місті багато парків, але всі вони орієнтовані на гучні події, вони не дозволяють відпочити від міської метушні. У нас є ідея зробити водний ландшафтний парк в центрі півтора мільйона міста, який дає городянам місце, щоб насолоджуватися краєвидами, слухати пісні птахів і не бігти з міста кожної п'ятниці.

Саржин Яр - справжній зелений оазис серед міських бетонних багатоповерхівок.
Природа, яка існує на сьогоднішній день в Яру, потрібно вдосконалити, дикі зарослі не освітлені місця лише відлякують людей. Крик, що тече від озера Комсомольське та безліч джерел, дає можливість створити систему озер із мальовничими пейзажами та береговою лінією для відпочинку. Дерева та чагарники потребують догляду.

Цей парк відомий своїм джерелом мінеральної води і вважається пам'яткою природи місцевого значення, що сформувався у XVIII столітті.

Ми також дозволимо велосипедистам подорожувати між кронами дерев по всьому периметру нашого парку. Тому ми проклали 3 км. велосипедний шляхопровід і дороги.

Площа проекту: 18 Га

Місце реалізації проекту: Україна, м. Харків.
№20212
Назва проекту: Концептуальний проект пішохідного мосту.

Номінація: Кращий ландшафтний проект.

Категорія: Нереалізований комерційний об'єкт.

Склад команди: Клейтман Ольга, Агафонова Катерина, Віхтинська Валерія, Міщенко Юлія, Федоренко Юлія, Ганжа Маріанна, Муха Христина, Ситник Анна, Косован Микита.

Назва компанії: SBM studio.

Контактні дані: +38 095 596 18 11.

Email: sbm_ua@yahoo.com.

Опис проекту: Основна мета проекта - поєднати різні зелені зони та створити нові видові точки в центральній частині міста. Сквери розташовані між собою поруч, але розділені дорогами, що знижує якість публічного простору.

Кожен сквер має свої особливості:
- Сквер "Тихонова" є частиною набережної;
- "Соборний" сквер має терасний рельеф та фонтани;
- Сквер "Вічний Вогонь" через великий перепад рельєфу є оглядовим майданчиком на Полтавський шлях, парк "Стрілка" та Свято-Благовіщенський кафедральний собор.

Саме тому поєднуємо їх пішохідним мостом, що примножить якість міського простору та створить нову пішохідну структуру, яка на сьогоднішній день не розвивається у місті.

Місце реалізації проекту: Україна, м. Харків.
№20222
Назва проекту: Multicharacter garden.

Номінація: Кращий ландшафтний проект.

Категорія: Нереалізований комерційний об'єкт.

Склад команди: Москальова К., Стецюк І., Прохорова В., Черкашин А.

Назва компанії: büro A24D.

Контактні дані: +38 067 209 45 45.

Email: cherkashyn@gmail.com.

Опис проекту: Основою благоустрою внутрішнього подвір'я є червона стрічка-доріжка, що починається з дальніх підходів до комплекса, перетворюючись то в широкий спіральний пандус, то в місця для сидіння, то в дитячі гойдалки чи елементи спортивного майданчику. Таким чином, проходячи через весь комплекс, вона поєднує 17 різноманітних зон для відпочинку та ігор, кожна з яких має свій характер та сприяє взаємодії жителів.

Тут є: площа з 300-літніми дубами, тераса яка сформована навколо аутентичних сходів, що частково збереглися, яку архітектори перетворили в ступінчастий фонтан із місцями для сидіння; прогулянковий парк, розташований на ділянці зі збереженим рельєфом і рослинністю; оглядові майданчики, з яких частково відкривається вид на панораму історичної частини Києва.
Також на стилобаті передбачили: універсальне спортивне поле; амфітеатр з площею-сценою, функція якого змінюється відповідно до часу доби і пори року, а в мощенні площі зашифровано зображення історичного Києва. Під трибунами амфітеатру знаходиться крита зона зберігання велосипедів; дворівневий дитячий майданчик, на першому рівні якого розташовано приміщення для проведення дитячих свят і заходів, а також невеликі булочні / кафе. Особливу атмосферу також створює фруктовий сад, посаджений в фігурні діжки-бублики та система різноманітних фонтанів.

Площа проекту: 3,1 Га.

Місце реалізації проекту: Україна.
№20225
Назва проекту: Реконцепт благоустрою.

Номінація: Кращий ландшафтний проект.

Категорія: Нереалізований комерційний об'єкт.

Склад команди: Закопайко Олександр Юрійович, Сушицький Олександр Сергійович, Рибалка Марія Ігорівна, Яковенко Анна Алевтинівна.

Назва компанії: Polotno.

Контактні дані: +38 063 887 57 28.

Email: o.zakopaiko@gmail.com.

Опис проекту: Місто Буча, розташований в 20 км від Києва, оточений соснами та первозданою природою. Добиратись до нього з києва зовсім не складно: 15-20 хвилин від станції метро Академмістечко і ви матимете змогу насолоджуватись тишею та спокоєм, свіжим повітрям, насиченим квітучим різнотрав'ям і зеленими соснами.

В 20 метрах від житлового комплексу RAY 2 знаходиться паркова зона. Це саме те місце, куди ви зможете прийти та круто відпочити. У вас буде можливість прогулятися до озера, влаштувати пікнік на природі, та навіть просто з чашечкою кави насолоджуватися чистим повітрям та співом пташок на зручних лавках, поки ваші діти грають.

Для жителів Бучі облаштована паркова зона: сухі фонтани, прогулянкова алея, дитячі майданчики, альтанки для барбекю, спортивний майданчик для стритболу, доріжки для пішоходів та велосипедистів, а також екопарковка, яка обмежена зеленою огорожею.

Ми влаштували по всьому парку природні дренажі. При цьому досягається максимальна ефективність ландшафту в плані використання збереження природних ресурсів, а саме - максимальне утримання та використання посухостійких рослин, які потребують мінімальних ресурсів (поливу, догляду, відсутність потреби в удобренні), підвищують місцеве борозмаття, покращення родючості ґрунтів за рахунок правильного влаштування ландшафту.

Переваги парку цікаві архітектурні рішення, частково запозичені з англійської архітектури. Передбачені окремі майданчики відпочинку для дорослих і дітей, огородження й екопарковка.

Це ідеальне місце для тих, хто віддає перевагу затишному району із сформованою інфраструктурою.

Площа проекту: 95 000 кв.м.

Місце реалізації проекту: вул. Івана Кожедуба, 8, м. Буча, Київська область, Україна.
№20227
Назва проекту: Концепція благоустрою території природнього озера у містечку Козин.

Номінація: Кращий ландшафтний проект.

Категорія: Нереалізований комерційний об'єкт.

Ведучий архітектор: Стецюк Ірина.

Склад команди: Дубенчук О., Москальова К., Стецюк І.

Назва компанії: büro A24D.

Контактні дані: +38 067 209 45 45.

Email: cherkashyn@gmail.com.

Опис проекту: Головною задачею проекту було органічно вписатися в красу оточуючого середовища. Для благоустрою озера, пропонуються акупунктурні втручання в ландшафт з максимальним збереженням природного потенціалу території. В ході поетапного аналізу було виявлено дві різні за характером зони, саме ця бінарність і лягла в основу концепції благоустрою

Перша зона - з активним рельєфом, стрімким берегом і лісистою рослинністю. У ній архітектори передбачили мінімум втручань в природу: трасування пішохідними доріжками, що обладнані понтонними терасами виходу до води. Фішкою цієї зони є облаштовані будиночки для барбекю і пікніків з використанням дзеркальних поверхонь для створення ефекту "розчинення" серед дерев.

Друга зона - має рівнинний характер, де розташовано пологий вихід до води з заплавою. Вона буде насичена об'єктами активного відпочинку: дитячими ігровими майданчиками, пляжною зоною, волейбольним майданчиком, тенісними кортами, невеликим причалом для катамаранів і човнів.

Обидві зони додатково сполучено містком із оглядовим майданчиком. А навколо озера передбачено систему пішохідних доріжок з кільцевою біговою доріжкою.

Місце реалізації проекту: смт. Козин, Київська область, пров. Козацький, буд. 11, Україна.
№20228
Назва проекту: Громадський простір з елементами інтерактивної взаємодії.

Номінація: Кращий ландшафтний проект.

Категорія: Нереалізований комерційний об'єкт.

Ведучий архітектор: Стасюк Мар'ян Васильович.

Склад команди: Гавриш В. Я., Малеш О. Т.

Назва компанії: ФОП «Стасюк М.В.».

Контактні дані: +38 097 788 53 30.

Опис проекту: Ділянка площею 0,152 Га розташована в м.Чернівці, обмежена вул. Білоруська та пров. Узьбецький.

Тема сучасного розвитку благоустрою міста значною мірою лягла в основу містобудівних та об'ємно-просторових рішень цієї концепції.

Ділянка прилягає до житлових будинків з вбудованою бібліотекою, тому проектування цікавого та сучасного громадського простору, який зможе забезпечити потреби всіх категорій відвідувачів є доцільним та необхідним в даному районі.

В соціальному контексті концепція враховує вимоги мешканців щодо простору даної ділянки. Якісне мощення в поєднанні з інтерактивними елементами благоустрою дасть змогу активно проводити вільний час всім категоріям населення: ігрова площадка з музичними клавішами - дітям дошкільного та шкільного віку; елементи інтерактивної підсвітки шляхів пішоходів не залишать байдужими дорослих та слугуватимуть додатковими індикаторами для МГН.

Благоустрій виразно підкреслює міський простір та в перспективі може бути продовжений на сусідніх ділянках. Основним модулем цієї структури є ігрова зона, де втілені сучасні, та в той час, не складні технології у вигляді площадки з чутливим до тактильного впливу мощенням із підсвіткою та звуковими ефектами.

При проектуванні збережено деякі існуючі елементи озеленення і передбачено нові насадження, які забезпечать захист від зайвого шуму та пилу з проїзджої частини.

Відтак, передбачено демонтаж існуючих малих архітектурних форм (кіосків), влаштування мощення для незрячих людей, сучасні зупинки громадського транспорту, смітники, обмежувальні блокатори руху автомобілів тощо. Зупинки обладнано зарядними пристроями для гаджетів.

Передбачено підвищений пішохідний перехід, який слугуватиме обмежувачем швидкості автомобілів, та забезпечить безпечний перехід.

Площа проекту: 0,152 Га.

Місце реалізації проекту: вул. Білоруська, буд. 24, м. Чернівці, Україна.
№20267
Назва проекту: Сквер на Волі.

Номінація: Кращий ландшафтний проект.

Категорія: Нереалізований комерційний об'єкт.

Ведучий архітектор: Милостюк Вадим Вадимович.

Назва компанії: ULUN architects.

Контактні дані: +38 097 815 39 63.

E-mail: ulunarchitects@gmail.com.

Опис проекту: Головним критерієм для цього простору, на який я опирався, було створення максимально безбар'єрного простору зі змішаними функціями, які у свою чергу не мали яскраво виражених кордонів тієї чи іншої функції. Також, втручанням в ділянку, я хотів зробити як найменші, і створити більше озеленених зон, саме тому в зоні швидкого відпочинку і тихій зоні, ми замість плитки використовуємо трамбованому кам'яну крихту дрібної фракції, і завдяки цьому створюємо зв'язок між зонами відпочинку.

Зона швидкого відпочинку слугує для людей, які хочуть або перекусити під час обіду, або попити швидко кави, тому вздовж тротуару ми розташували дерев'яні лави, які розвернуті в різні сторони, і створивши три інтервали по проводженню часу на них, коротка, середня і довга.
Далі ми маємо тиху зону яка розташована в куту скверу, і має найзатишнішу частину.

З протилежної сторони ми маємо невеликий амфітеатр, де є можливість проводити невеликі виступи для музикантів або театралів, також можна влаштовувати виступи стендапу, тощо. Ці дві зони об'єднані одним об'ємом, виконаним терасуванням, які виходять з перепаду висот рельєфу. Також створена огорожа, яка відокремлює сквер від приватної ділянки, але водночас є прозорою, і не відокремлюється монолітною огорожею.

Площа проекту: 690 кв.м.

Місце реалізації проекту: вулиця Соборна і Дорошенка, м. Рівне, Україна.
№20268
Назва проекту: Штопор.

Номінація: Кращий ландшафтний проект.

Категорія: Нереалізований комерційний об'єкт.

Ведучий архітектор: Милостюк Вадим Вадимович.

Назва компанії: ULUN architects.

Контактні дані: +38 097 815 39 63.

E-mail: ulunarchitects@gmail.com.

Опис проекту: Ознайомлюючись з історією авіації в місті Луцьк, можна побачити багато відомих прізвищ військових льотчиків часів Першої світової війни, як з Російської імперії, так і з німецької сторони. Вивчаючи більше тему авіації, я знайшов російського льотчика, котрий не раз підіймався в Волинське небо, це був Константин Арцеулов, і я був спробував зав'язати в нашій темі ці історії разом з тим, що з 2017 року з Миколаєва до Луцька була передислокована 204-та бригада тактичної авіації, яка до окупації Криму Росією дислокувалась в Криму. Де Константин Арцеулов в 1916 році вперше в історії ввів літак в штопор і вийшов з нього. Таким чином, ми хотіли зациклити історію в павільйоні заморозити фігуру вищого пілотажу Штопор.

Площа проекту: 3 690 кв.м.

Місце реалізації проекту: Вулиця Стрілецька та проспект Президента Грушевського у м. Луцьку, Україна.
№20269
Назва проекту: Конденсаційний слід.

Номінація: Кращий ландшафтний проект.

Категорія: Нереалізований комерційний об'єкт.

Ведучий архітектор: Милостюк Вадим Вадимович.

Назва компанії: ULUN architects.

Контактні дані: +38 097 815 39 63.

E-mail: ulunarchitects@gmail.com.

Опис проекту: Ознайомлюючись з історією авіації міста Луцьк, ми для себе виділили видозмінення авіації за сто років дуже суттєво. Біля Луцька проходили ожвавлені повітряні баталії під час Першої світової війни. І взявши цей відрізок в умовні сто років, можна прослідкувати, як від військового аерофлоту все трансформувалось в розвинену мережу цивільного аерофлоту, і від недавна відродження військового аерофлоту, котрий перевели з окупованого Кримського півострова, 204-ї Севастопольської бригади, на постійне місце дислокації. Роздумуючи над благоустроєм, хотілось підв'язати оригінально тему авіації. Я подумав що таке авіація в глобальному сенсі, для себе я відповів що це – «повітря», і захотіли це проявити в благоустрої. Для мене таким повітрям стала задача відірвати людей від землі, таким чином, головні доріжки, які зараз перетинають сквер, ми підняли в центрі перетину цих доріжок, і виконати мощення з просічно витяжної дрібної сітки, таким чином створивши прозоре мощення на доріжці, що візуально нас відриває від землі, і ми зависаємо в повітрі. Просічно витяжна сітка, дрібної фракції, завдяки чому, навіть на високих підборах і тонкою шпилькою, буде зручно по ній ходити. Також ці доріжки мають пологий пандус, завдяки чому ухил є плавним і є комфортним для маломобільних груп населення.

Площа проекту: 3 690 кв.м.

Місце реалізації проекту: вулиця Стрілецька та проспект Президента Грушевського в місті Луцьку, Україна.
№20272
Назва проекту: "Площа біля ТРЦ "Злата Плаза".
Номінація: Кращий ландшафтний проект.
Ведучий архітектор: Котляров Дмитро.
Склад команди: Олена Коновал, Олена Пінчук, Ольга Шевчук, Марія Голюк, Андрій Ничипорук, Петро Степанюк, Микола Ткачук.
Назва компанії: ТОВ "Майстерня МОСТ".
Контактні дані: тел.: +38 097 991 13 52, e-mail: rivnemost@gmail.com, lekh.iryna@gmail.com, сайт: www.most-rv.com.ua.
Опис проекту: Переформатування другої по значимості площі міста. Команда виявила ряд проблем, які потребували вирішення: дисбаланс у використанні різних частин площі, хаотичний стріт-фуд, дефіцит озеленення, недостатня доступність та ін. Після дослідження в проекті реалізували продумане функціональне зонування, принципово змінили один з входів до ТРЦ, який раніше перекривав людинопотоки до площі. Передбачили заміну мощення та часткове підняття його в окремих місцях для забезпечення доступності. Відповідно до зонування розмістили вуличні меблі, МАФи, озеленення, покращили освітлення та водовідведення. В Рівному таке масштабне переформатування центрального громадського простору відбувається вперше.
Місце реалізації проекту: м. Рівне, вул. Короленка, буд. 1.
Площа проекту: більше 3.5 тис м.кв.

Project Name: "Square near the mall "Zlata Plaza".
Nomination: Тhe best landscaping project.
Head Architect: Dmytro Kotliarov.
List of Team Members: Olena Konoval, Olena Pinchuk, Olha Shevchuk, Mariia Holiuk, Andrii Nychyporuk, Petro Stepaniuk, Mykola Tkachuk.
Company's Name: LLC "Manufactory MOST".
Contact Details: tel.: +38 097 991 13 52, e-mail: rivnemost@gmail.com, lekh.iryna@gmail.com, web: www.most-rv.com.ua.
Short Description of the Project: This project is the reformation of the second most famous square in Rivne. Our team identified several problems that had to be solved: an imbalance in the use of various parts of the square, chaotic street food, lack of landscaping, lack of accessibility and others. We did a research and then implemented well-thought-out functional zoning, fundamentally changed one entrance to the shopping center (which previously was blocking the path to the square). For the accessibility purpose, we are replaced and partially lifted the paving. We planed outdoor furniture, retail outlets, landscape design, improved lighting, and water drainage according to the functional zones. This is for the first time such a large-scale public space transformation takes place in Rivne.
Project Location: 1, Korolenka str., Rivne.
Made on
Tilda